STİL REHBERİ #2

‘‘Stil Rehberi’’ serimize tekrar hoş geldin!

Yazan: Arya SavaşHem kendini daha iyi tanıman hem de içinde kendin gibi hissedebileceğin bir tarz yaratabilmen adına artık stilistlerimiz seni farklı tarzlarla buluşturuyor olacak. Bugünün farklı stilleri renk kombinasyonları üzerinden: baddie, tomboy ve urbancore.

Günümüzde moda kendimizi ifade edebileceğiniz en güçlü araçlardan bir tanesi. Yeni birileriyle tanışırken veya farklı bir ortama girdiğimizde kurduğumuz ilk iletişim dış görünüşümüzle başlıyor. Giyim tarzımız iç dünyamızı yansıtmak için kullandığımız bir araç haline gelebiliyor. İsteyen herkes kendine uygun bir giyim tarzı yaratabilir. Kişisel tarzımız/stilimiz dediğimiz şey zamanla değişiyor ve farklılaşıyor. İçinde en rahat ve kendimiz gibi hissedebileceğimiz favori parçalarımız veya stillerimiz de bizimle birlikte değişip şekillenebilir.

Hadi gel bize ilham olabilecek bu farklı stillere göz atalım!


Baddie

Baddie tarzı Instagram ve Youtube’dan esinlenen makyaj görünümleri, güzellik sırları ve sportif sokak giyiminden ilham alır. Kökeninde rahat, asi ve havalı bir tavrı benimsemek yatıyor. Baddie tarzın kapsül dolabı korse üstler, kalın altın zincirli takılar, mini etekler, balıkçı şapkaları, ve platform spor ayakkabılar içerir. Kombin yapmanın püf noktası bol ve vücut hatlarını ortaya çıkaran parçaları bir arada kombinlemekte yatar. Örneğin bol bir tişört altına tayt, veya dar bir korsenin altına geniş paçalı kot pantolon.


Tomboy

Tomboy stili maskülenlik ve feminenliğin harmonisinden oluşur. Kombinlerde daha çok erkeksi parçalar dikkat çekse de çekici bir makyaj ve aksesuarlar ile mükemmel bir denge sağlanabilir. Diğer tarzlarda olduğu gibi tomboy kombinlerinin kökeninde kıyafetlerinin içinde rahat hissetmek yatar. Kombinler çoğunlukla düz kesim kumaş veya kot pantolonlar ile başlar, ve diğer parçalar üzerine eklenir.


Urbancore

Urbancore, kentsel ortamın ve sokak yaşamının görünümlerine dayanan estetik bir moda anlayışıdır. 1990’ların hip-hop ve kaykaycı kültüründen ilham alır, ve bu dönemden günümüze gelen parçaları modernleştirmeye odaklanır. Bu kültürlerle şekillenen bir giyim tarzı olarak rahat, bol ve salaş parçaları öne çıkarır. Yıldız parçaları arasında eşofman takımları, bol kargo pantolonlar ve grafik desenli tişörtler gibi birçok sokak giyimi parçası bulunuyor.

Kaynak: Vogue

Bize kendinden bahset, tam sana göre bir kombin gönderelim