SONBAHARIN YILDIZ AYAKKABILARI

Karşınızda bu sezonun ayakkabı trendleri…

Yazan: Arya Savaş


Sonbahara resmi olarak geçiş yaptık. Güneşin tadını çıkardığımız sıcacık günleri ne kadar özleyecek olsak da doğanın kahverenginin tonlarına büründüğü yağmurlu günlerini de bir o kadar seviyoruz. Ve tabii ki sonbahar-kış sezonunun trend parçalarını kombinlemek için çok heyecanlıyız. Moda haftalarına bakarsak 2022-2023 sezonunda ayakkabıların kombinlerin yıldız parçası olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Hadi bohem stilin kovboy botlarından, dark academia’nın makosenlerine kadar uzanan uzun bir yolculuğa çıkalım. Karşınızda önümüzdeki ayların ayakkabı trendleri…

Diz Üstü Botlar

Uzun zamandır ortalıklarda olmayan diz üstü botlar efsanevi bir dönüş yapıyor. Bu sezonun bir diğer trendi mini eteklerin altına giyerek uzun bacak efekti vermek için birebir.


Platform Topuklular

Kırmızı halıların en çok konuşulan ismi platform topuklular hala bizimle. Bu sefer şık topuklular dışında sokak stiline bot olarak giriş yapıyor.


Makosenler

Okul üniformalarına en çok yakışan makosen ayakkabılar da bu sezon tabii ki bizlerle! Klasik modelleri dışında moda haftasında platformlu, kemerli ve sandalet halleri de karşımıza çıkıyor. Kombininizin moduna göre tercih sizin!


Metalikler

2021 kışında daha çok kıyafetlerde gördüğümüz metalik renkler bu sezon ayakkabılar ile moda dünyasında kalmaya devam ediyor. Metalik aksesuarlar kombinlere eğlenceli bir dokunuş katmak için birebir. Ya sizce?


Kovboy Botları

Karşınızda bohem stilin uzantılarından kovboy botları! Yahşi Batı’dan sokak stiline adapte olan bu trendi bu kış bolca göreceğiz. İster kroşe ve ispanyol paça kot pantolonla bohem havasını koruyun, ister siyah deri bir çift ile daha asi bir tarz yaratın.


Yağmur Botları

Herkesin dolabında en az bir çift olan lastik yağmur botları da trend radarımıza giriş yaptı.


Babet

Bu sezonun en tartışma yaratan trendi babetler karşınızda! Bazılarının çocukluğundan beri çıkarmadığı bu parça, bazılarının ise korkulu rüyası. İçine çorap giyerek daha rahat kullanabileceğiniz bu parçanın moda dünyasında ömrü ne kadar uzun olacak hep beraber göreceğiz :)Fotoğraf Kaynak: Fashion Magazine, Cosmopolitan, American Vogue


Bize kendinden bahset, tam sana göre bir kombin gönderelim