LOKAL CUMA #6

Bu hafta Lokal Cuma’nın konuğu rahatlık, kalite ve sürdürülebilirlik denince akla gelen ilk adres; Adreno For Life!

Lokal Cuma serisine hoş geldiniz! Cuma günleri ağırlayacağımız konuklarımız ile sizleri lokal markalarla tanıştırmayı ve lokal bir girişim yaratmak isteyen herkese ilham vermeyi amaçlıyoruz. Bu haftanın konuğu Türkiye’de sürdürülebilir moda ve bilinçli tüketime dikkat çekmeyi hedefleyen Adreno For Life! 


Yerli markalarımız iyi ki varlar! Keyifli okumalar!


Markanın kuruluş hikayesinden biraz bahsedebilir misiniz? Sosyal medyanız üzerinden zamansız ve sezonsuz ürünler üretmeyi hedeflediğinizi görüyoruz. Sürdürülebilir bir marka olma yolculuğunuzu dinlemek isteriz.


Online satış platformlarının popülaritesinin artmasıyla başladı hikayemiz. Yıllardır tekstil sektöründeki ihracat markalarına çalışmış olmanın getirdiği tecrübeyi neden yerel üretim desteğimizle bir araya getirip müşterilere sunmuyoruz dedik…

Adreno For Life bu kalite bilinci ile uzun süre dolaplarınızda yer alabilecek uzun ömürlü ürünler üretmek hedefiyle ortaya çıktı.

Diğer yandan da marka olarak en büyük hedeflerimizden biri sürdürülebilirlik bilincini yaymak. Maalesef ülke olarak bu konuda biraz yavaş ilerliyoruz. Online platformlarda zaman zaman sürdürülebilirlik adına önerilerde bulunup birtakım bilgilendirmeler yapıyoruz. Ayrıca çevre dostu paketlemeler kullanarak doğaya zarar vermeyen malzemeler tercih ederek sürdürülebilirliği somut olarak da destekliyoruz. Her bir ürünümüz, karton etiketteki QR kodlar aracılığıyla bir tohuma dönüşüyor, kendi adınıza bir fidan dikip doğada bizimle birlikte yeşil bir iz bırakabiliyorsunuz.Adreno markasının en büyük ilham kaynağı nedir?


Modern hayatın yeni çalışma düzenine uyum sağlamayı kolaylaştıran kapsül koleksiyonlar üretmek için rahatlığına öncelik veren modern kadınlardan ilham alıyoruz.Adreno’yu bize üç kelime ile özetleyebilir misiniz?


Sürdürülebilir moda

Mekansız rahatlık

Zamansız şıklıkMarkanızın en güçlü tarafı nedir?

Dünya markaları standartlarda lokal üretim.Kadın bir girişimci olarak sizin gibi kendi işini kurmayı hayal edenler için lokal bir girişim yaratmak ile ilgili nasıl tavsiyeler verirsiniz?


Tekstil sektörü için konuşacak olursak Türkiye bu konuda dünya markalarının gözbebeği olan bir ülke. Elimizde bu kadar kaynak varken bunları doğru kullanıp neden lokal üretim yapmayalım?Biraz lokal alışveriş hakkında konuşalım. Sizin için ‘‘lokal olmak’’ ne demek? Ve lokal alışveriş neden desteklenmeli? 


Bizim için lokal üreticilerin el emeği ile; kendi kumaşımız ve kendi malzemelerimizi birleştirmenin sonucu. Lokal alışveriş desteklenerek kaynakların devamlılığın sağlanabileceğini ve lokal üretimin gücünün arttığını düşünüyoruz. Bunun dışında, ne kadar yakındaki kaynaklardan tüketim yaparsak, karbon ayak izimizi o kadar azaltıyoruz. Çünkü az yol, daha az enerji demektir. Dünya kaynaklarının tükenme tehlikesi altında olduğu bu dönemde lokal alışverişin bu tarz faydaları gün geçtikçe daha çok önem kazanıyor.Platformumuzdaki bir marka olarak sizce Bi Kutu Kombin’in en güzel tarafı nedir?


E-ticaret satışı yapan bir marka olduğumuz için ürünleri müşteriler ile evlerinin rahatlığında buluşturmanız bizim için çok değerli. Birebir müşteri teması ile işleyen sisteminiz ile ürünlerin kalitesininin hissederek ve deneyerek deneyimlenmesini sağlıyorsunuz. Lokal Sohbet serimiz ile okuyucularımızı lokal markalar ile buluşturmayı hedefliyoruz. Son olarak okuyucularımız için size ilham veren ve desteklediğiniz bir  lokal marka önerebilir misiniz?


Gül Ağış gibi sürdürülebilirlik ve bilinçli tüketimi benimseyen tasarımcılar bizim için büyük bir ilham kaynağı. 


Lokal Cuma’nın bu haftalık sonuna geldik. Önümüzdeki haftalarda yeni bir lokal markayı keşfetmek için görüşmek üzere!


Bize kendinden bahset, tam sana göre bir kombin gönderelim