AÇIK RENKLERLE KIŞ MODASI

Kış favorisi açık renkler olanlar burada mi?

Yazan: Nilhan Gençoğlu


Hepimizin bildiği gibi kış mevsimi, genellikle koyu renklerin tercih edildiği bir dönemdir. Dolabımızda pek çok renk bulunsa da bu mevsimde, genellikle gri ve siyah gibi koyu tonlara yönelme eğilimindeyiz. Bu renklerin duygularımızı etkileyebileceğini düşündüğümüzde, açık renklerin enerjisini keşfetmek heyecan verici olabilir! 

Şimdi, kış mevsiminde açık renklerle nasıl şık kombinler yapabileceğini örnek kombinler üzerinden inceleyelim.


Günlük Stilde Beyaz

Kış mevsiminde tüm kombin beyaz giyinmek son günlerde trendler arasına girmiş durumda. Bu trendi günlük stiline uyarlaman oldukça mümkün. Dolabından seçeceğin beyaz parçaları üst üste kombinleyip buna benzer bir görüntü yaratabilirsin.


Beyaz Şıklık

Sadece günlük olarak değil, daha şık bir kombin oluşturmak istediğin noktada da baştan aşağı beyaz bir kombin yapman mümkün. Şık, topuklu bir çizme ile birleştireceğin beyaz bir kazak elbise ile bunu görünümü sağlayabilirsin. 


Ton Sür Ton 

Benzer tonlarda açık renkli parçaları bir araya getirerek uyum sağlaman mümkün. Sütlü kahve, kış mevsiminde çok rahat kombinleyebileceğin bir renk. Dolabından seçeceğin sütlü kahve bir parçayı, onunla uyumlu olabilecek açık renk parçalarla kombinleyerek bu görünümü elde etmen mümkün.


Günlük Stilde Pasteller

Genelde yazın giymeye alışık olduğumuz pastel renkler kışın da renkli ve sıcak kombinler yaratmana yardımcı olabilir. Bebek mavisi ve toz pembeyi birleştiren bu kombin, seni sıcacık saracak yün parçalar içeriyor. 


Pastel Şıklık

Pastel renkleri kullanarak şık bir stil yakalaman mümkün. Dış giyiminde kalın bir parça kullanırsan iç giyiminde şık bir elbise tercih edebilirsin. Böylece dolabından seçeceğin pastel tonlarındaki elbiseyi kolaylıkla kombinleyebilirsin.


Günlük Kombinlerde Desenler

Tarzında desen kullanmayı seviyorsan açık renkli desenlerden yararlanarak oluşturduğumuz bu kombin, kışın günlük stiline renk katmanı sağlayabilir. Kazağın deseninin ön plana çıkabilmesi için düz renkte bir pantolon tercih edebilirsin.


Desenli Şıklık

Desenlerden yararlanarak şık bir görünüm elde edebilirsin. Boğazlı bir kazak, seni sıcacık tutarken dış giyiminde renklere yer vererek şıklığında desenlerin ön planda olmasını sağlayabilirsin. 


Kapak Kaynak: Vogue


Bize kendinden bahset, tam sana göre bir kombin gönderelim