TARZIMIZI BURCUMUZ MU BELİRLİYOR?

Burcumuz gerçekten kıyafet seçimlerimizi etkiliyor mu?

Yazan: Arya Savaş



Evet doğru! Astrologlara göre tarzımızı belirleyen başlıca etkenlerden biri Güneş burcudur. Ancak Güneş burcu sadece hayata bakış açımız ve genel kişisel özelliklerimiz hakkında bilgi verebildiğinden haritandaki diğer gezegenlere de göz atmanızı öneririm. Özellikle Ay ve yükselen burcun modunu ve duygularını belirlediğinden tarzını ararken yıldız haritan bakman gereken ikinci yer olabilirler. Hadi burçların tarzlarına ve zevklerine göz atalım!



KOÇ BURCU

Özgüvenli ve dikkat çekmeyi seven Koç burçları, yeni parçalar ve trendler denemeyi çok severler. Moda ve alışveriş konusunda oldukça iddialılardır. Parlak, desenli ve canlı parçalarla sade kombinlerine hareket katmayı severler. Genelde spor giyinmeyi tercih etseler de dekolteli, dar elbiseler de tarzlarının büyük bir parçası. Büyük çantalar, şapkalar ve bandanalar vazgeçilmezleridir. Koç burcunun rengi tutku ve hareketliliğin temsilcisi olan kırmızıdır. Özellikle kırmızı ruj ve oje ikilisini kullanmayı çok severler. 


BOĞA BURCU

Boğa burçları için şık olmak kadar rahatlık da çok önemlidir. Özellikle kıyafet ve aksesuarlarının dokusuna ve tende yarattığı hisse çok dikkat ederler. Bu nedenle dolaplarında ipek, kaşmir, keten kadife ve yünlü kumaşları bolca bulabilirsiniz. Lüksü seven Boğa burçları kaliteli ve değerli aksesuarlar kullanmayı tercih ederler. Uzun ömürlü parçalar alıp kombinlerini o parçalar etrafında döndürmeyi severler. Boğa burçları tarzlarını değiştirmekten pek hoşlanmazlar. Çok sevdikleri bir pantolon eskiyince yeni bir model almak yerine aynısını almayı tercih ederler. Bereketin ve zenginliğin temsilcisi olan açık yeşil Boğa burcunun rengidir. 


İKİZLER BURCU

Her daim canlı ve kıpır kıpır olan İkizler burcu, hareketli ve dinamik kombinler giymeyi tercih eder. Özellikle aksesuar konusunda oldukça yaratıcılardır ve yeni trendlere açıklardır. Çok büyük bir gardıroba sahiplerdir. Sürekli değişen ruh halleri ve planları nedeniyle dolaplarına her düşünce ve ortama uygun kombinler bulundururlar. Yeter ki dolabında her daim rahat hareket edebildiği parçalar olsun. Düz beyaz tişört dolaplarının en önemli parçasıdır. Eforsuz bir tişört-pantolon kombini ile bile çok havalı görünebilirler. Dolaplarında ayrıca asimetrik desenlere sıkça rastlayabilirsiniz. Gardıroplarının büyük olmasının bir diğer sebebi de çabuk sıkılmalarıdır. Devamlı alışveriş yaparak yeni trendler denemeyi çok severler. İkizler burcunun rengi turuncudur. Bitmeyen enerjilerini ve yeniliğe açık olmalarını temsil eder. 


YENGEÇ BURCU

Duygusal ve hassas olan Yengeç burçları o gün nasıl hissediyorlarsa ona göre giyinirler. Klasik ve feminen parçalar giymeyi severler. Dantelli veya küçük işleme detaylı parçaları yengeçlerin üzerinde bolca görebilirsiniz. İç giyimin dış giyimle uyumlu olmasına özen gösterirler.  Kıyafetlerinin altına lüks ve şık iç çamaşırları giymeyi severler. Dikkati üzerlerine çekecek renkler ve desenlerden uzak durmayı tercih ederler. Trendlerin geçici olduğunu düşünen bu burç, manevi değeri olan uzun ömürlü parçalarla kombin yapmayı tercih eder. Yengeç burcunun rengi menekşedir. Ancak sakinliğin temsilcisi beyaz, bej ve gri tonlarını oldukça kullanırlar.


ASLAN BURCU

Aslan burcunun oldukça gösterişli ve hareketli bir tarzı vardır. Dikkatleri üzerine çekecek metalik parçalar, ipek, saten, payet ve transparan kumaşları severler.  Özellikle leopar desene bayılırlar. Kıyafetlerinde kırmızı, lame ve siyah renkleri tercih ederler. Aslan burçlarının uzun ömrü olan kaliteli ürünlere sıkça yatırım yaptıklarını görebilirsiniz. Aksesuar seçiminde altın renge yönelirler. Burcun yöneticisi olan Güneş gibi sıcak ve pozitif bir enerji saçan Aslan burçlarının rengi sarıdır. 


BAŞAK BURCU

Başak burcunun dolabı kendi karakterine uygun bir biçimde detaylar ve zamansız parçalardan oluşur. Ne giyeceği, nelerden hoşlandığı ve nasıl rahat edeceği hakkında net fikirleri olduğundan, modanın değişken trendleriyle ilgilenmezler. Kendi tarzlarına güvenleri tamdır. Üzerlerine iyi oturan, temiz görünümlü takımlar ve akıllıca tasarlanmış aksesuarlar severler. Dolaplarını sade renkler domine eder. Klasik ve kolay kombinlenebilecek taytlar ve tişörtler vazgeçilmezleridir. Kaosu düzene çevirmekte oldukça başarılı olan bu burcun rengi sakinleştirici etkisi olan mavi ve lila renkleridir.



TERAZİ BURCU

Teraziler için moda uzmanı diyebiliriz. Hangi ortama nasıl parçalar giyilmesi gerektiğini her zaman bilirler. Ayrıca kişiliğini yansıtan ve kendisine yakışacak parçaları kolayca bulabilirler. Sezonun en trend ve yeni parçalarını bir Terazi gardırobunda kolayca bulabilirsiniz. Alışveriş yapmayı çok sevdiklerinden mağazalarda oldukça fazla zaman geçirirler. Boncuklu ve işlemeli çantalar ve takılara dayanamazlar. Uçuş uçuş, romantik, feminen parçalar giymeyi severler. Bu burcun rengi petrol yeşilidir. Ama kombinlerinde sakinleştirici pastel tonlarını ve kırmızı-mavi desenleri de sıkça görebiliriz.


AKREP BURCU

Romantik ve feminen olmayı seven Akrepler hatlarını öne çıkaracak dekolteli parçalara bayılırlar. Saten ve koyu renkli kumaşları tercih ederler. Deri aksesuarlar, çantalar ve topuklu ayakkabılar  ile kombinlerini tamamlamayı severler. Gizemli ama içten içe duygusal olan Akrepler manevi değeri olan bir parçayı çok lüks ve pahalı bir şeye tercih edebilirler. Boğa burçları gibi sevdikleri ve içinde rahat ettikleri parçalardan birkaç tane almayı, eskiyince yeni kıyafetle değiştirmeye tercih ederler. En sevdikleri renkler siyah ve kırmızıdır. Siyah gizemli taraflarını, kırmızı ise tutkulu ve savaşçı ruhlarını temsil eder.


YAY BURCU

Her daim dışarı çıkmaya ve gezmeye hazır olan Yay burçlarının vazgeçilmezi spor ve rahat giyimdir. Jean, tişört ve eşofman takımları gardıroplarının en önemli parçalarıdır. Pamuk, yün ve keten gibi içinde rahat hissedebilecekleri kumaşları severler. Ayakkabı seçimleri de kıyafetleri kadar rahattır. Makyaj ve aksesuar konusunda genelde sadelerdir. Sadeliği sevseler de dolabında her türlü rengi ve deseni bulabilirsiniz. Özellikle seyahat ederken dünyanın her yerinden kültürel motiflerle dolu rengarenk parçaları toplamayı severler. Hikayesi olan parçalar bu burç için oldukça önemlidir. Yayların rengi mordur. Bilgeliği, maneviyatı ve asaleti temsil eder. Macerayı ve gezmeyi seven Yay burcu için çok uygun bir renk!


OĞLAK BURCU

Oğlaklar alışveriş yaparken genelde pratik ve kullanışlı parçalara yönelirler. Kıyafetlerinin kumaşları konusunda oldukça titizlerdir. Özellikle sentetik kumaşlardan ve özensiz dikişleri olan ürünlerden kaçınırlar. İyi dikilmiş bir pantolon, etek ve gömlek gardroplarının yıldızıdır. Sadeliği sevseler de püsküllü ayakkabıları ve doğal taşlardan yapılan takıları severler. Kıyafetleri dışında saçları konusunda da oldukça özenlilerdir. Ayakları yere sağlam basan ve ne istediğini çok iyi bilen bu burcun rengi toprağın rengi olan kahverengidir. 


KOVA BURCU

Yine çılgınlığı ve yaratıcılığı ile bilinen bir burçla karşı karşıyayız. Asimetrik kesimler, rengarenk parçalar, orijinal tasarımlar kovaların vazgeçilmezidir. Yeni trendleri denemeye her zaman açıklardır. Platform ayakkabılar, geniş gözlükler ve renkli pantolonları sıkça giyerler. Bir ortama girdiklerinde görüntüsü ve enerjisi ile dikkatleri üzerlerine çekmeyi severler. Her zaman kendi düşünce ve zevklerinin arkasında olan bu burç her türlü parçayı rahatlıkla kombinleyip tarzlarına adapte edebilir. Yeni trendleri denemeyi sevseler de Kovaların üzerinde herkeste bulunmayan vintage parçalar da sıkça görebilirsiniz. Kimsenin uğramadığı mağazalara giderek saatlerce askıları karıştırmaya bayılırlar. Kova burcunun rengi yaratıcılığı temsil eden mavidir. 


BALIK BURCU

Geldik son burcumuza! Duygusal ve romantik Balıklar feminen ve zarif elbiselere, bebe yakalı bluzlara ve fırfırlara bayılırlar. Yumuşacık ipek ve şifon kumaşları tercih ederler. Ayakkabı düşkünü olmakla bilinirler. Gardıroplarında en çok bu parçayı bulabilirsiniz. Ama ne kadar çok ayakkabıları olursa olsun sadece en rahat ettiklerini tekrar tekrar giyerler. En sevdikleri aksesuarlar halhal ve broştur. Balıkların rengi bebek mavisi ve gridir. 


Bize kendinden bahset, tam sana göre bir kombin gönderelim