SONBAHARIN YILDIZ RENGİ: KAHVERENGİ

Kiminin favorisi, kiminin korkulu rüyası kahverengi nasıl kombinlenir?

Yazan: Elif OktarSiyah, beyaz, kahverengi, bej ve gri, kadın gardroplarının temel renkleridir. Hangi renklerin birlikte iyi gittiğini belirlerken bu renkleri temel tonlarınız olarak düşünebilirsiniz. Hatta en karmaşık tonlarla bile iyi uyum sağlarlar. Kahverengi kimilerinin vazgeçilmezi iken kimilerini korkutur.

Sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez rengidir kahverengi. Hem tok görünümüyle hem de psikolojimize olan pozitif etkisiyle bu renk her sezon bizimle olmaya devam ediyor. Nasıl kombinleyebileceğinize hadi gelin birlikte bakalım!

Kaynak: Vogue Türkiye

Kahverengi ile hangi renkler gider?


Kahverengi, toprak rengi olarak bizi ait olduğumuz doğaya bağlar. Özellikle sonbahar, kış aylarında siyah kadar tercih edilen bir renk olmuştur. Kahverengi giymek düşündüğünüzden çok daha kolaydır. Kahverengi renginin kendine has bir özelliği vardır. Kahverengi, emniyet ve güvenlik sağlayan bir renk olarak görülür. Dünya, ev, aile ile olan bağlantılarımızı hatırlatarak yaşamlarımızı iyileştirir. Bu nedenle, hayattaki küçük şeyleri takdir etmemiz için bize ilham verir. Kahverengi, sıcaklık ve rahatlık sağlayan doğal bir renk olarak da tanımlanır.

Kahverengiyi kombinlemek sandığınız kadar zor değildir. Kahve tonlarında bot, çizme ve çanta kullanarak trende uyum sağlayabilirsiniz. Yalnızca eşleştirmek istediğiniz renklerin tonuna ve gölgelerine bakmanız yeterli olacaktır.

Kaynak: Vogue Türkiye

Kahverengi ve Siyah Uyumu

Zıt renklerin uyumunu seven biriyseniz siyah ve kahverengiyi aynı anda kullanarak kendinize özgün bir stil yaratabilirsiniz. Bu iki rengi birlikte kullanmaktan kaçınan çok insan vardır fakat birlikte uyum içinde kombinlendiklerinde çok güçlü bir görünüm yaratmak mümkündür.Kahve deri pantolon, siyah ceket, siyah kazak, siyah bot ve kahverengi bir omuz çantası ile kombininizi tamamlayabilirsiniz.


Kahverengi ve Bej Uyumu:

Eğer toprak tonlarını seviyorsanız bej ve kahverenginin birbirine ne kadar çok yakıştığını biliyorsunuzdur. Aynı tonları üst üste giyerek nötr bir görünüm yakalayabilirsiniz. Mesela bej rengi kaban içine bej elbise, kot pantolon, beyaz body ve ceketle uyumlu kahverengi bir çanta ile şık bir görüntü yakalayabilirsiniz.


Kahverengi ve Kot Uyumu:

Koyu ve orta açık kahverengi tonları, açık renkli kot üstlerle iyi gider. Sokakta veya ofiste günlük spor şıklığını kot ve kahve tonlarını kullanarak oluşturabilirsin. Kahverengi deri ceket, açık renk kot pantolon ve siyah kovboy botlar ile havalı bir kombin oluşturabilirsin.


Kahverengi ve Desenlerin Birleşimi:

Kahverengiyi kullanmanın bir başka yolu ise desenlerle oynamak olabilir. Renklerle oynamak size göre değilse eğer, desenlerle oynamayı tercih edebilirsiniz. Baskınızdan bir renk hikayesi oluşturmak, kusursuz ve zarif bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. En son seçtiğiniz desen ile kahve tonlarını birleştirmeyi unutmayın. Kendinize has bir tarz oluşturmuş olun!Kahverengi ve Renk Uyumu:

En zor kombinasyonların taze ve heyecan verici görünmesini sağlayabilirsiniz. Kahverengi ve bordo kombinasyonu ile cesur bir görüntü yakalayın. En parlak açık mavi kazakların üstüne kahverengi bir trençkot alın. Daha tartışmalı seçimler yapın ve pembe rengini de bu kombinasyona sokun. Toz pembe elbiseye taba rengi çanta kullanabilirsiniz. Risk alın ve dikkat çekin!


Kapak Fotoğrafı Kaynak: Camille Charriere

Bize kendinden bahset, tam sana göre bir kombin gönderelim