NEDEN KAPSÜL DOLAP?

Kapsül dolaba dair bilmeniz gereken her şey burada!

Yazan: Arya Savaş


Kapsül dolap oluşturmanın pek çok yararı var. Hadi göz atalım!


  • Daha az kafa karışıklığı ve stres

Dağınıklık vücudun birincil stres hormonu olan kortizolü artırır. Gardırobunuzu küçülterek evinizdeki fiziksel dağınıklığı ortadan kaldırırsınız ve dolabınız birdenbire daha sakinleştirici bir ortam haline gelir. Ayrıca sevdiğiniz, kombinleyebildiğiniz, üzerinize tam oturan ve kendinizi güvende hissettiren bir gardırobunuz varsa, giyinmek stressiz ve daha kolaydır.


  • Zaman tasarrufu

Günün çok hızlı geçtiğini düşünüyorsanız ve kendinize nasıl zaman kazanabilirim diye soruyorsanız cevabı: kapsül dolap. Alışveriş yapmak için harcadığınız zamanı bir düşünün: tarzınıza uygun bir marka bulmak, parçaları üzerinizde denemek, kasa kuyrukları ve iade ederken kargo için harcadığınız onca zaman... Daha sonrasında bir de her akşam dolabın karşısında ne giysem diye düşünüp, farklı kombinler denediğiniz dakikaları düşünün. Yeterli bir kapsül dolabınız olduğunda bu dertlerin çoğundan kurtuluyorsunuz. Dolabınızdaki her parçanın birbirine uyduğunu ve ne giyerseniz giyin çok şık göründüğünüzü hayal edin!


  • Sürdürülebilir bir seçenek

Kapsül dolap moda endüstrisinin çevreye verdiği zararı azaltabilmek adına atabileceğiniz en basit ve kolay adımlardan biri. Zamansız parçalara sahip olmak, yıllarca kombinleyebileceğiniz kıyafetlere sahip olmak demektir. Her parça birbiriyle uyumlu olduğundan, hiçbiri dolabınızda yıllarca bekleyerek boşuna üretilmiş olmayacak.

Ayrıca kapsül dolaba sahip olmayı seçen kişiler genelde kolayca para biriktirebildiğinden, hızlı modaya dahil olmayan ve uzun ömürlü ürünlere yatırım yaparlar. Daha kaliteli materyaller ile üretilmiş kıyafetlerin dolabınızdaki ömrü de daha uzun olur.


  • Para birikimi

Kapsül dolabınızı oluşturduğunuz anda daha az alışverişe çıkmaya başladığınızı fark edeceksiniz. Elinizde olan parçalar birbiriyle daha uyumlu olacak, dolayısıyla kombin oluştururken seçeneğiniz artacak.


  • Daha az karar

Karar vermenin yorucu bir aktivite olduğunu biliyor muydunuz? İnsan beyni bir günde belirli sayıda karar alabilmeye programlanmıştır. Limitimizi aştığımız anda yorulmaya başlarız ve doğru kararlar vermekte zorlanırız. Kapsül dolaba sahip olmak daha az sayıda parça arasından seçim yapabilmek ve daha hızlı kombinler yaratabilmek demektir. Bu nedenle, sabahları seçim yaparken harcadığınız efor ve zaman da paralel olarak azalır.Bize kendinden bahset, tam sana göre bir kombin gönderelim