KIRMIZI GİYMENİN 5 YOLU

Sezonun yıldız rengini dolabına katmaya hazır mısın?

İster ruj kırmızısı ister bordo tonu veya aradaki sayısız kiraz tonlarından birini tercih edin, sezonun en imrenilen rengini inkar etmek mümkün değil… Ama onu en iyi nasıl giymeli?

Her yeni sezonla birlikte o anın ruh halini yansıtan bir renk tonu gelir. “Kırmızı” çağına merhaba deyin. Bu ateşli ve özgüvenli renk, yeni sezon podyumlarda tüm duyuları harekete geçirdi. Trafikte 'Dur' işaretlerinin kırmızı olmasının bir nedeni var: Bu keskin ifadeli renk, tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Tutku ve aşktan tehlikeye kadar her şeyi simgeleyen kırmızı renk, duygularımıza dokunuyor ve genellikle podyumlara hakim olan tonal bejler ve yumuşak tonlar denizinden sıyrılarak karşımızda “ben burdayım” diyor. Gece giyim dünyasının uzun süredir vazgeçilmezi olan kırmızı, bu sezon da günlük kombinlerimize yön veriyor. 

İşte bu güç paletini günlük görünümünüze dahil etmenin beş muhteşem yolu…


1. Baştan Aşağı Kırmızı

Bazen cesur olmak gerekir! Kırmızı bir elbise giyerek veya kırmızı bir takım seçerek baştan aşağı kırmızı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu tarz, özgüveninizi artırır ve gözleri üzerinize çeker. Kıyafetinizin rengini vurgulamak için sade aksesuarlar tercih edin.

Vücuda oturan bisiklet yakalı bir kazağı, pilili bir etekle eşleştirebilirsiniz; üst için bol kesim bir parça tercih etmek, gösterişli midiye daha rahat bir his katacaktır. Kombininize mokasen ekleyerek şıklığın dozunu artırırken parlak siyah bir çanta ve gösterişli güneş gözlükleri ile dengeli bir görünüm elde edebilirsiniz.


Kaynak: Net-A-Porter

2. Kırmızı-Siyah İkilisi

Canlı ve cesur kırmızıyı, siyahın sofistike ve zamansız havasıyla tamamlayın.

Gösterişli bir kırmızı bluzu, zarif siyah bir deri etekle eşleştirerek kombininizi güçlendirin. Şık bir omuz çantası ve altın tonlu takılar ekleyerek kombine ekstra üstünlük katın.


Kaynak: Net-A-Porter

3. Sezonun Trendleri Bir Arada Kullan

Mini elbiseler, sezonun en çok konuşulan parçalarından biri.

Kırmızı bir mini elbise, etkinlik sezonu için mükemmel bir parça. Böylece gece dışarı çıkarken veya özel etkinliklerde şıklığınızı sergileyebilirsiniz. Bu elbiseyi gösterişli diz üstü çizmeler ve gümüş tonlarındaki mücevherlerle tamamlayarak ilgi çekici bir hava yaratın.


Kaynak: Net-A-Porter

4. Alt Tonları Keşfet

Kırmızının cesur parlaklığını artırabilecek koyu tonları tercih etmek yerine kırmızı renk spektrumunun etrafını keşfedin.

Kırmızının farklı tonlarını bir araya getirerek deneysel ve dinamik kombinler oluşturabilirsiniz. Koyu bordo, parlak kırmızı ve pembe tonlarını aynı kombinde kullanarak renk geçişlerini deneyin. Bu, renkler kendi arasında uyum sağlayarak tarzınıza derinlik katar.


Kaynak: Net-A-Porter

5. Aksesuarlar

Renk trendlerini günlük gardıroplara dahil etmenin en risksiz yolu: Ayakkabıları, çantaları, saç aksesuarlarını ve takıları kullanmaktır. Kırmızı bir çanta, kemer veya ayakkabı sade bir görünümü anında canlandırabilir. Diğer renklerle uyumlu olarak kırmızı aksesuarlarla dengeyi bulun.


Kaynak: Victoria Beckham


Bize kendinden bahset, tam sana göre bir kombin gönderelim