GRACE & FRANKIE'DEN MODA TAVSİYELERİ

Grace & Frankie dizisinin ana karakterlerinin tarzlarını inceliyoruz!

Yazan: Ayten Türk


Diziler moda dünyasından etkileniyor. Aynı şekilde moda dünyası da dizilerin etkisinde kalıyor. Günümüzün dünyasında bazı diziler ve filmlerin olay örgüsü kadar kıyafetlerinin de dikkat çektiğini söyleyebiliriz. Bugün konumuz Grace And Frankie dizisi!

Dizinin stylingini yapan Emmy ödüllü stilist Allyson Franker, iki arkadaşın hayata bakış açılarının farklılığını bize somut olarak tarzlarıyla net bir şekilde gösteriyor. Giyinme tarzları karakterlerin inandırıcılığına büyük destekte bulunuyor. 

Peki sen kendini hangi karaktere daha yakın görüyorsun? Hadi birlikte Grace ve Frankie’nin stillerini inceleyelim:


FRANKIE

Bir sanatçı olan Frankie karakterinin giyim tarzı kendi ruhu gibi özgür. Sınırları aşan, kendine has ve otantik bir tarzı var. Kimonolar, bileklikler, yelekler, bol pantolonlar ve baskılı tişörtler… İşte birkaç kelimeyle Frankie’nin stilinin özeti… Özellikle ‘bohem’, Frankie için anahtar kelime olabilir. Yaşının ve kişiliğinin getirdiği bilgeliği ve özgürlüğü tarzına bu şekilde yansıtıyor.  Hatta onun için Friends dizisinden tanıdığımız Phoebe Buffay’in 20 sene sonrasındaki tarzını yansıttığı söyleniyor. Diziyi izleyip Frankie’yi tanıdığınızda stilinin ne kadar onu yansıttığını çok daha iyi anlayabiliyoruz.


GRACE

Grace net, hırslı ve güçlü bir kadın. Frankie’nin aksine her daim bakımlı ve özenli. Her bölümde giydiği parçaların düşünülmüş olduğu izlenimine kapılıyor seyirci. Klasik ve zarif bir tarzı var. Aynı Frankie gibi, Grace’in giyim şekli karakterini çok iyi özetliyor. Emekliliğe geçiş yaptığı bölümlerde tarzının nasıl değiştiğini gözlemleyebiliyor izleyici. Arada sırada farklı parçalar denemeye gönüllü olsa da, aynı kendi sert karakteri gibi tarzı da çok net ve hep aynı. Klasik duruşunu her zaman korumayı başarıyor.


Grace ve Frankie’nin iki zıt karakteri canlandırırken giyinme tarzlarının da bu denli özenli bir şekilde ele alınmış olması diziyi keyifli kılan yanlarından bir tanesi. İkisi de spektrumun iki ucunu temsil ediyor.

Sizce bu iki kadının karakterleri kıyafetlerine nasıl yansımış? İzleyenleri Instagram postumuzun altına bekliyoruz!


Bize kendinden bahset, tam sana göre bir kombin gönderelim