BOHEM STİL REHBERİ

Bohem bir görüntü için dolabınızda hangi parçalar olmalı?

Yazan: Arya Savaş


2000’lerin başından nostaljik trendler teker teker günümüze adapte oluyor. Y2K’ın Bella Hadid önderliğinde yaptığı efsanevi geri dönüşünün ardından püsküllü çantaları, deri sandaletleri, doğal taş takıları ve kroşe çantaları ile bohem görünümler de 2022’ye girişini yaptı. Bugüne kadar ağırlıklı olarak Coachella gibi müzik festivallerinde karşımıza çıkan boho-chic; geçen haftalarda gerçekleşen Kopenhag Moda Haftası ile artık sokak modasında da sıkça karşımıza çıkacağının haberini verdi. Peki ya bohem stili yakalamak için dolabınızda hangi parçalar olmalı? Bi Kutu Kombin stilistleri ‘‘Bohem Stil Kılavuzu’’ ile karşınızda!


Kaynak: Vanessa Hudgens, Emrata, Gigi Hadid


‘‘Boho’’ tarz nedir?

‘‘Bohem’’ kelimesinin kısaltması olan boho, ilhamını 60’lar ve 70’lerin hippielerinden alan bir tarzdır. Daha sonrasında farklı kültürlerin müzik, edebiyat ve sanat geleneklerinin etkisine uğrayarak günümüze kadar gelmiştir. Temelinde organik materyaller, özgür ruh ve doğaya yakın olmak yatar.


Kaynak: Stevie Nicks, Janis Joplin


Bohem Stili Yansıtan 7 Parça


1. Kovboy Botları

Vahşi Batı kovboylarının favorisi bu botlar, bu sezon Y2K trendinin favorisi kargo pantolonlar veya Valentino’nun kırmızı halıyı kasıp kavuran pembe rengi kadar popüler olacak.


2. Tie-Dye 

Tie-dye kıyafetler moda dünyasına sıkça girip çıkarak kendini unutturmayan trendlerden biri. Belki bir gün o da kapsül dolabımızda mutlaka bulunması gereken desenlerden biri olur. Ne dersiniz?

3. Püskül

Püsküller bohem stilin olmazsa olmazı diyebiliriz! Belki de giydiğimizde püsküllerin vücudumuzla birlikte oradan oraya savruluyor olması özgür bir ruhu andırdığından olabilir. İster kovboy çizmenizin üzerine püsküllü bir ceket tercih ederek, ister püsküllü bir kemer ile küçük bir dokunuş yaparak bu detayı kombinize katabilirsiniz.


4. Gladyatör Sandaletler

Adeta tanrıça gibi görünmenizi sağlayan bu aksesuarın daha canlı renklerini veya hafif topuklularını tercih ederek çok şık ve modern bir görüntü de yakalayabilirsiniz.


5. Çiçekli Etekler

Yaz aylarının vazgeçilmez parçası çiçekli etekler ile hem boho, hem de romantik bir görüntü yakalayın. Üstüne kroşe bir büstiyer, altına kırık beyaz kısa bir topuklu bot giyin ve kombininiz hazır!


6. Kroşe

Kroşe ister yazın plajda çanta olarak, ister kışın boğazlı kazak üzerine bir hırka olarak size eşlik etsin. 


7. Etnik Desenli Elbiseler

Her ortamda size eşlik edebilecek bu doğanın enerjisini anımsatan etnik desenli elbiseler, tek başına bohem bir görüntü yaratmaya yetiyor. Ya sizce?


Boho-chic dünyasına katılmaya hazır mısınız? Stil testini doldurun, not kısmında stilistinizden kutunuzda doğanın dokunuşun olduğu bohem parçalar istediğinizi yazmayı unutmayın! Bi Kutu Kombin stilistleri kombininizi hazırlarken arkanıza yaslanın ve rahatlayın. Kombininizi evinizin rahatlığında deneyin ve satın alacağınız parçalara karar verin. Tuttuğunuz parçaları etiket fiyatına hesabınızdan satın alın ve gerisini iade edin. Kargo ve iadeler her zaman ücretsiz. 


Bize kendinden bahset, tam sana göre bir kombin gönderelim